Alexandra SnowMirna Lysenko

Alexandra SnowMirna Lysenko

Její jméno proplouvá světem bižuterní tvorby z perlí a perliček již přes 13 let.

Nemá sice vystudovanou uměleckou školu, ale navrhuje a vyrábí vlastní šperky a lektorsky vede bižuterní workshopy. 

Už ve škole ji bavily ruční práce. Dobrý základ ale dostala ve vlastní rodině. Babička ji naučila vyšívat a háčkovat, maminka plést a šít. 

K využití korálků se dostala v době svých středoškolských studií, kdy se od kamarádek naučila vyrábět z drobných korálků šité náramky přátelství.

Po docela dlouhé přestávce, vynucené nedostatkem času během svých studií na Polytechnické Univerzitě, se ke korálkování vrátila až po ukončení studia a přestěhování do ČR. 

Inspirovala ji dostupnost nepřeberné škály zajímavých bižuterních komponentů, ale i kvalitních českých perlí i perliček. Od roku 2009 se pak nechala korálkováním zcela pohltit a 

této zálibě věnuje každou svou volnou chvilku. Od té doby získává ocenění v bižuterních soutěžích a její tvorbu nyní naleznete i na stránkách významných časopisů, věnujících se bižuternímu designu. Vyhlášené jsou zejména její precizní perličkové náhrdelníky, vytvořené jemnou technikou háčkování.

„Háčkování s korálky je moje vášeň a velká láska. Každý korálek, který se mi dostane do ruky, se pokusím zpracovat technikou háčkování. A ve většině případů to JDE! Neumím si představit život bez háčku. Různá klubíčka s návleky se mi válí po celém bytě, a když někam jedu, buďte si jistí, že pár návleků a oblíbený háček mám v kapse.“ ©SnowMirna

Alexandra SnowMirna Lysenko