Nela Kábelová

Nela Kábelová

,,Když se řekne ,korálky', mnoho lidí si představí hračku pro děti a nebo materiál pro výrobu laciné bižuterie. Já chci svou prací ukázat, že korálkování je více než jen obyčejné ,navlékání', že korálky mohou sloužit k výrobě luxusních, exkluzivních šperků a že jsou plnohodnotným uměleckým materiálem."

Nela Kábelová je česká autorka a návrhářka šperků a bižuterie, specializovaná na šité šperky z korálků a korálkovou výšivku. Vytváří originální šperky inspirované přírodou, historií a kulturami celého světa. Styl jejích šperků by se dal popsat jako odvážný, nepřehlédnutelný a plný nezvyklých barevných kombinací, často kombinující tradiční české a japonské skleněné korálky s přírodními kameny.

Kromě samotné tvorby šperků též spolupracuje s prodejci a výrobci korálků, pořádá kurzy korálkování po celé České Republice,vytváří návody na korálkové šperky, dostupné online či ve vybraných českých i zahraničních časopisech zaměřených na hobby a korálkovou tvorbu - a tím sdílí své zkušenosti, nápady a inspiraci se svými fanoušky z celého světa.


http://gianelle.beadforum.cz
https://www.facebook.com/nela.kabelova

Inspirace:

Nela Kábelová